Американський бізнес назвав тарифну війну Трампа економічно невигідною - FT.


За даними Financial Times, американські компанії планують зменшити вплив мит, які були введені президентом США Дональдом Трампом, на економіку країни.
Керівники компаній заявили, що боються критикувати рішення президента, оскільки тоді можуть зазнати неприємностей з Білого дому. "Ми не хочемо бути собакою, що гавкає на інших, бо саме на нас вони відповідатимуть," - наголосив один з керівників американської компанії.
Інший джерело інформації хоче спробувати пояснити Трампу та його команді масштаби наслідків торгової війни в особистій розмові. Мета полягає в тому, щоб продемонструвати, що така політика завдасть шкоди самому президенту через підвищення цін та втрату робочих місць для його виборців.
Також є думка про те, що слід використовувати "м'яке" лобіювання через "розумних радників" Трампа, зокрема, міністра фінансів Скотта Бессента.
Тим часом, деякі компанії обговорюють можливість перенесення виробництва до США та перегляду своєї бізнес-стратегії. Але деякі сумніваються, чи варто робити цей крок, оскільки неясно, наскільки довго Трамп буде підтримувати свою поточну політику. Вони також сподіваються переконати Білий дім пом'якшити частину митних заходів.
2 квітня Трамп ввів мита від 10% до 50% на товари з 185 країн, що спричинило падіння американського фондового ринку до рівня 2020 року, тобто його загальна капіталізація зменшилась на $2,7 трлн. Це збільшило обурення стосовно можливості настання рецесії. Інформатор Financial Times заявив, що багато бізнесів розраховували на такий сценарій та його вплив на прибуток, але їх розрахунки були невірними, оскільки методологія Білого дому суттєво відрізнялася від очікувань.
Читайте також
- Земельний бум в Україні: ціни за гектар різко зросли
- В Україні впали ціни на "борщовий набір": що вже стало доступніше
- Зеленський пообіцяв Трампу замінити посла України в США: у FT назвали кандидатів
- Де і як можуть вручити повістку про мобілізацію: роз'яснення від ТЦК
- Зеленський оголосив ППО головним пріоритетом та повідомив про нові домовленості з партнерами
- 5000 гривень на школяра: українцям розповіли правила отримання виплати