Багаті платять менше за бідних: українцям показали дику несправедливість податкової системи.


Експерт Олег Попенко розкрив механізми, які дозволяють високооплачуваним чиновникам та керівникам держпідприємств уникнути сплати податків.
За словами Попенка, людина, яка отримує мільйон гривень зарплати, сплачує такі ж самі відрахування, як і співробітник з доходом 100 тисяч гривень. Це є перекосом у податковому законодавстві існує вже багато років.
Держава створює умови для багатих за рахунок бідних. Особливо це проявляється в держкомпаніях, де керівники наглядових рад та правлінь отримують великі зарплати - хтось 200, хтось 300, а деякі й мільйон гривень
Експерт пояснив, що у розвинених країнах людина платить більше податків, коли отримує більше доходу. Україна ж на противагу цьому діє навпаки.
Комплексний аудит податкової системи
Експерт вважає, що для виправлення ситуації потрібен комплексний аудит системи оподаткування. В першу чергу, необхідно переглянути законодавство щодо виплат єдиного соціального внеску для найбагатших працівників.
Разом з тим, Попенко зауважив проблему непрозорості виплат у державних компаніях, зокрема, у Нафтогазі. Серед великих зарплат, сплачуваних там, ЄСВ сплачується на мінімальну суму.
За розрахунками експерта, якби керівники платили ЄСВ пропорційно до своїх доходів, це суттєво підвищило би доходи Пенсійного фонду та дозволило б підвищити виплати на найменш захищених громадян.
Попенко закликав привести податкову систему до європейських норм, де розмір відрахувань залежить від рівня доходу. Це підвищило б справедливість та ефективність системи.
Попенко також пояснив, як українців кидають на світло та тепло.
Читайте також
- АЗС прояснили ситуацію з цінами на пальне на Київщині: вартість бензину, дизеля та автогазу
- Зеленський: Розвідка попереджає про підготовку Росії до нових ударів по енергетиці
- Польща готова інвестувати в інфраструктуру на кордоні з Україною - держсекретар
- Астрономи знайшли докази існування позаземного життя
- Україна презентувала Дорожню карту з верховенства права на конференції з Нідерландами
- Українцям пояснили механізм оформлення довіреності за кордоном