Банки фіксують зростання попиту населення на кредити.


Банки позначили помітне зростання попиту на кредити з боку бізнесу та населення. Очікується, що попит продовжить збільшуватися і протягом наступних 12 місяців кредитний портфель корпорацій і домогосподарств зросте.
За результатами щоквартального Опитування про умови банківського кредитування, у першому кварталі попит на корпоративні позики зросли незначно, переважно в гривні. Респонденти прогнозують зростання попиту на кредити для бізнесу будь-якого виду у другому кварталі.
Опитування показало, що попит населення на кредити також збільшується. Деякі великі банки повідомили про зростання попиту на іпотеку, що призвело до найвищого балансу відповідей з початку повномасштабного дослідження. Більшість респондентів очікує подальшого зростання попиту на іпотеку та споживчі кредити.
За даними опитування, загальний борговий навантаження бізнесу залишається середнім, а обсяг заборгованості домогосподарств є низьким.
Банки трохи послабили стандарти кредитування для короткострокових і гривневих позик бізнесу та очікують подальшого послаблення. Рівень затвердження кредитних заявок для бізнесу залишається стабільним в цілому.
Стандарти кредитування для іпотеки та споживчих позик послаблюються вже чотири квартали поспіль, і респонденти планують продовжувати їх послаблення і в наступному кварталі. Рівень затвердження заявок на всі види кредитів для домогосподарств зріс.
Банки відмічають помітне зростання валютних і кредитних ризиків, а також певне збільшення процентних та операційних ризиків. У другому кварталі вони прогнозують зростання всіх видів ризиків, крім операційного.
Читайте також
- Вступна кампанія-2025: мінімальні бали для вступу на бюджет
- Сезонна робота у Польщі: які вакансії доступні українським студентам та підліткам
- Укргідрометцентр дав невтішний прогноз: що чекає на українців у липні
- Військова підготовка в університетах: чому навчатимуть студентів
- Квартира за 6000 гривень на місяць: хто в Україні отримає доступне житло від держави
- "Втратять останнє майно": Попенко пояснив, чому люди тікають із України