Бізнес підвищив оцінки результатів своєї діяльності.


За даними Національного банку, в лютому підприємства покращили свої оцінки щодо власної економічної діяльності, але все ще залишали їх нижче нейтрального рівня. Усі сектори відзначили позитивний вплив пожвавлення внутрішнього попиту, збільшення виробництва та пропозиції товарів.
Але також були стримуючі фактори, наприклад обстріли критичної інфраструктури, зростання витрат на оплату праці, опалення та електроенергію в зимовий період, дефіцит робочої сили та інфляційні процеси. Індекс очікувань ділової активності (ІОДА), який розраховує Національний банк, свідчить про це.
За даними регулятора, підприємства промисловості найбільш оптимістично оцінили результати своєї поточної діяльності завдяки пожвавленню споживчого попиту та збільшенню виробництва.
Також підприємства торгівлі суттєво поліпшили оцінки щодо своєї ділової активності завдяки пожвавленню внутрішнього попиту та достатній пропозиції товарів.
Підприємства будівництва трохи пом'якшили, але зберегли стримані оцінки щодо поточних економічних результатів через сезонність будівельних робіт та дефіцит робочої сили.
Підприємства сфери послуг були найстриманішими щодо своїх економічних перспектив через дефіцит кваліфікованих кадрів та збільшення витрат на оплату праці, опалення та електроенергію в зимовий період.
Усі підприємства, залучені до опитування, очікували помірніше підвищення цін / тарифів на свою продукцію / послуги на тлі сповільнення зростання закупівельних цін.
Ситуація на ринку праці також пом'якшилася. Більшість респондентів очікувала сповільнення темпів звільнення працівників, але представники сфери послуг були більш оптимістичні.
Читайте також
- Втрати ворога станом на 18 квітня 2025 – Генштаб ЗСУ
- Ворог наніс ракетний удар по густонаселеному району Харкова: є постраждалі
- Обстріл Миколаєва, Україна та США підписали меморандум: головне за ніч
- Завод Rheinmetall в Україні суттєво перевищить заплановані 150 тисяч снарядів
- Трамп висловився про Зеленського і розповів, коли очікує від РФ відповіді щодо припинення вогню
- Німеччина збільшила список військової допомоги Україні: що до нього увійшло