Чи варто мобілізувати 18-річних? Експерт пояснив, як це вплине на демографію.


Уряд України розглядає можливість зниження мобілізаційного віку до 18 років. Здійснивши аналіз демографічної ситуації в країні, експерт Олександр Гладун розповів, як це може вплинути на населення.
Згідно з висновками Гладуна, особи, що народилися в 2001 році, відносяться до групи осіб з найнижчим рівнем народжуваності. Загроза військового конфлікту зі сусідніми країнами може призвести до ще більшої кількості втрат серед молодого населення, що призведе до зменшення загальної чисельності. Гладун підкреслив, що питання мобілізації повинне бути вирішене з урахуванням потреб армії та підтримки безпеки країни.
Демограф також вказав, що молоді хлопці стурбовані через можливий призов, бо ходять чутки, що їх можуть відправити на передову, де існує значна небезпека. Однак Гладун наголосив, що на фронті кожному бійцю припадає п'ять-шість осіб, що забезпечують тилову підтримку, тому страхи є необгрунтованими.
Експерт попередив, що якщо у випадку необхідності призову 20 тисяч осіб відмовляться, це може призвести до загибелі країни та її підкорення Росією. Він привів приклад ОРДЛО, де місцевих людей тягнули до боротьби проти української армії.
Нещодавно все більше громадян України проявляють бажання добровільно приєднатися до Збройних сил. Програма "18-24" вже має сотні підписників, а приблизно півтори тисячі людей знаходяться на остаточному етапі відбору.
Раніше Олександр Гладун наголошував, що для збереження чисельності населення України необхідно, щоб кожна жінка народжувала троє дітей.
Читайте також
- Народжуваність чи мігранти? Експерт пояснив, що врятує демографію України
- Уповноважений уряду назвав кількість людей в Україні, які вважаються зниклими безвісти
- Міноборони анонсувало нові функції Резерв+
- Хто підніме білий прапор? Найрезонансніші заяви Папи Римського про війну
- У Китаї дівчинка вижила після падіння з 25-го поверху
- Армія Ізраїлю визнала, що випадково розстріляла авто з рятувальниками в Газі