Економіка Росії лише створює видимість стабільності – звіт для ЄС.


Стан російської економіки
Стокгольмський інститут перехідної економіки (SITE) повідомив, що російська економіка стає все менш стабільною через перехід на "воєнний режим" та санкції, введені через втручання Росії в Україну. Хоча економіка поки що відносно стабільна, вона має базові дисбаланси та структурні слабкості, які зростають.
"Фіскальний стимул воєнної економіки утримував економіку на плаву в короткостроковій перспективі, але залежність від непрозорого фінансування, викривленого розподілу ресурсів і скорочення фіскальних буферів робить її нестійкою в довгостроковій перспективі. Всупереч наративам Кремля, час не на боці Росії" - зауважують аналітики.
Звіт SITE також вказує на те, що індикатори росту ВВП Росії можуть бути завищені. Москва заявляє про зростання ВВП на 4,3% у 2024 році, проте міжнародні експерти сумніваються у цих цифрах.
Фінансові ризики
Торбйорн Бекер зазначив, що бюджетні обмеження в Росії пояснюються падінням доходів від енергоресурсів і зростанням витрат на військові цілі. Дефіцит бюджету складає приблизно 2% ВВП щорічно, хоча офіційна статистика може бути спотвореною. Європейська Комісія погодилася з аналізом SITE, підкреслюючи, що російська економіка виявляється менш стійкою, ніж це показують офіційні дані.
У звіті також вказано, що фінансування військових витрат ведеться через банківську систему, що створює додаткові фінансові ризики. Це може призвести до банківської кризи, що підкреслює загальну крихкість російської економіки.
Читайте також
- Євро проб'є позначку 50: експерт назвав фактор, який послабить гривню у липні
- Не для всіх пенсіонерів: ПФУ пояснив, кому щомісяця доплачуватимуть по 5000 гривень
- НБУ ввів в обіг нову монету: як вона виглядає
- "Найкраща розмова за весь час": Зеленський розповів про переговори з Трампом та нові кроки проти Росії
- В одній із країн ЄС ухвалили кардинальне рішення щодо біженців: до чого українцям готуватися з жовтня
- Редакція The New York Post закликала Трампа не покидати Україну