ЄС вирішить долю мільйонів українців: коли ухвалять рішення щодо біженців.


Європейська комісія готує пропозицію для українських біженців
Європейська комісія готує пропозицію щодо подальшої долі Директиви про тимчасовий захист для українців. Механізм, який було запроваджено як екстрене рішення для біженців з України, наразі тестує межі європейського права.
Проводяться обговорення про можливе продовження директиви на один рік, з можливою заявою держав-членів про поетапне скасування захисту. Питання може бути вирішено під час засідання Ради з внутрішніх справ та юстиції 12-13 червня.
Ми вже на тонкому льоду з останнім продовженням," - зазначив Мартін Вагнер, старший радник з політики Міжнародного центру розвитку міграційної політики. "Пряме прочитання директиви означало б, що після трьох років все закінчилося".
Більшість держав-членів підтримують продовження, але експерти попереджають про обмежені правові можливості для цього.
Стратегії виходу на порядку денному
За даними дипломатів ЄС, на варті набирають обертів розмови про "стратегії виходу" через зміни геополітичного ландшафту. Важливо розробити стратегію переходу для тих, хто планує залишатися або повертатися.
Якщо ми не надамо варіант виходу із захисту, ми ризикуємо перевантажити національні системи надання притулку - саме те, чого мала запобігти директива," - попередив представник ЄС.
Альтернативні сценарії
Один із можливих варіантів - звуження сфери захисту, виключення під час повернення в Україну та блокування нових прибулих. Водночас, створення нового правового інструменту також розглядається як альтернатива.
Кожен варіант, чи то звуження сфери дії, чи запровадження нового інструменту, обов'язкового або необов'язкового, має свої складності. Зрештою, нам доведеться запитати: що відбувається після тимчасового захисту? Від цього нікуди не дітися," - підсумував Мартін Вагнер.
Не зважаючи на вагомі міроприяття для українських біженців, плани поступового повернення до України вже розроблено. Отже, доля українських біженців залишається в центрі уваги Європейської комісії та держав-членів ЄС.
Читайте також
- ГУР заявив про спроби Росії залучити до війни проти України ще одну країну
- ЗСУ завдали удару по аеродрому "Борисоглебськ": знищено склад авіабомб та літаки
- Рішення за ПФУ: для переселенців запровадили новий спосіб розрахунку субсидії на житло
- WSJ: Путін готує літо безперервних атак на Україну
- Коливання гривні та новий тренд: НБУ встановив курс євро та долара на 7 липня
- Пенсійний фонд запровадив нове правило для ветеранів: багато хто залишився без виплат