На Полтавщині рятувальники отруїлися після контакту із «шахедом»? Пояснення МВС.

Рятувальники у Полтавській області відруїлися після контакту зі «шахедом»
Рятувальники у Полтавській області відруїлися після контакту зі «шахедом»

15 квітня 2025 року у Михайлівській громаді були госпіталізовані важкохворі співробітники ДСНС після контакту з залишками російського безпілотного літального апарату типу Shahed. Про це повідомили на сайті громади.

За інформацією, що надійшла від начальника ДСНС, 15 квітня було зареєстровано випадки хімічного отруєння двох людей.

Ці двоє співробітників оглядали місця падіння російського безпілотника Shahed й неправильно торкнулися залишків. Було виявлено використання невідомої хімічної речовини для покриття поверхні дрона.

Оновлення о 11:41

Служба ДСНС Полтавщини та МВС спростували цю інформацію.

«У мережі поширюється неправдива інформація про те, що двоє рятувальників ДСНС було госпіталізовано з хімічним отруєнням після огляду місця падіння ворожого дрона («шахеда») у Полтавській області. Офіційно повідомляємо: у Полтавській області не зафіксовано жодного випадку хімічного отруєння серед працівників ДСНС», – йдеться у повідомленні МВС.

Пресслужба Полтавської обласної ради також повідомила, що така інформація не надавалася громаді. Повідомлення видалили о 10:00.

Нагадаємо, що українську територію атакують російські дрони типу «Шахед», які мають отруйні речовини. Про це повідомляє «Главком» з посиланням на Центр протидії дезінформації.

Розвідувальна спільнота InformNapalm раніше повідомила, що російські окупанти наносять хімічні отруйні речовини на дрони типу Shahed-136 та «Герань-2», щоб завдати українцям додаткових пошкоджень. Така тактика спрямована, передусім, на силовиків, які збирають уламки збитих дронів.

Стверджується, що російські дрони можуть розкидати капсули з отруйною речовиною для ураження людей. Але інформацію про оброблення корпусів російських дронів отруйними речовинами не було підтверджено.

Варто зазначити, що цього року кількість російських дронів зросла у вісім разів порівняно з минулим роком. З початку 2025 року Росія запустила в Україну 11,4 тис. дронів. У 2024 році за той же період з 1 січня по 10 квітня Росія запустила 1,4 тис. дронів.

Дрони на оптоволокні з'явилися на фронті недавно і їм дуже важко протидіяти. Політик, громадський активіст і тепер аеророзвідник Ігор Луценко розповів, що пошук рішення проти цього зброї має відбуватися на рівні держави, зокрема у Національній академії наук України, у своєму інтерв'ю для «Главкому».


Читайте також

Реклама