Настрої європейського бізнесу щодо Китаю впали до історичного мінімуму.


Оптимізм європейського бізнесу стосовно китайського ринку досяг найнижчого рівня за всю історію спостережень через повільне зростання та геополітичні турботи. За результатами щорічного опитування Торгової палати ЄС у Китаї, 73% респондентів вважають, що бізнес у цій країні став складнішим у порівнянні з попереднім роком, що є найвищим показником за останні чотири роки.
Недавнє дослідження, яке вийшло у середу, було проведене на основі опитування 503 респондентів у січні та лютому. Результати показали, що іноземні компанії величезні труднощі в Китаї після пандемічного локдауну минулого року. Хоча настрої серед бізнесу песимістичні, компанії все ж знаходять можливості у ланцюжках поставок в Китаї.
Рекордно низькі настрої вказують на те, що лише 12% респондентів виявили позитивне ставлення до прибутковості у Китаї в найближчі два роки. Компанії, які займаються медичним обладнанням, стикаються з дискримінацією через державні закупівлі, які віддають перевагу місцевим виробникам. Песимізм у опитуванні узгоджується з результатами аналогічного дослідження американських компаній, яке також показало велику кількість підприємств, що розглядають можливість переміщення виробництва або постачання з Китаю.
За даними опитувань, бізнес у Китаї стикається з багатьма проблемами, і вже знаходить альтернативи через ризики та труднощі у цій країні.
Читайте також
- Коливання гривні та новий тренд: НБУ встановив курс євро та долара на 7 липня
- Пенсійний фонд запровадив нове правило для ветеранів: багато хто залишився без виплат
- Головний біль з податками у минулому: для ФОПів запровадили нову функцію
- Україна відчуває серйозний кадровий голод через мобілізацію та переселення: кого шукають і що пропонують роботодавці
- Економісти оцінили, скільки працездатного населення втратила Україна
- В Україні запустять єдину платформу моніторингу зеленого переходу