Ощадбанк домігся арешту активів РФ у Франції.
сьогодні, 17:39
508

Журналіст
Шосталь Олександр
сьогодні, 17:39
508

Ощадбанк зареєстрував арешт на активи Росії у Франції на суму близько 87 млн євро, які підтвердили до банку 23 квітня. Згідно зі законодавством Франції, Ощадбанк має пріоритетне право задовольнення своїх вимог з заарештованого майна.
Франція визнала рішення Арбітражного трибуналу від 2018 року за позовом АТ "Ощадбанк" до російської федерації на суму понад 1,11 млрд доларів США. Це рішення стосується компенсації збитків, які Ощадбанк зазнав через незаконну експропріацію його активів в Криму після незаконного вторгнення Росії в Україну.
"Стягнення активів країни-агресора на користь країни, що зазнала безпідставного нападу, - один з проявів невідворотності покарання за військові злочини, які чинить Росія в Україні. Символічно, що перше рішення про стягнення ухвалено саме у Франції, яка є лідером Європи в переговорному процесі щодо справедливого миру для України. Весь наш попередній досвід судових процесів з Росією за цим кейсом свідчить, що й це рішення не буде виконано добровільно, і що на Ощадбанк очікує довга боротьба за реалізацію цих активів. Але ми вміємо працювати 'в довгу'. Впевнені, що справедливість має перемогти", - зазначила Роза Тапанова, членка наглядової ради Ощадбанку.
"Арешт російських активів, який відбувся, є частиною багаторічної системної роботи Ощадбанку, яка ведеться в різних юрисдикціях. Ощадбанк діє відповідно до норм міжнародного права, забезпечуючи правовий захист. Ми були першою державною компанією, яка отримала арбітражне рішення щодо компенсації збитків у зв'язку з незаконною експропріацією російською в Україні. Робитимемо все від нас залежне, щоб продовжити першість і у стягненні заарештованого майна, спираючись на високопрофесійну команду банку і на провідних міжнародних юридичних радників, яких ми залучили", - наголосив Сергій Наумов, голова правління Ощадбанку.
"Незважаючи на успішний прогрес у відшкодуванні збитків у Франції, ми і далі будемо використовувати всі доступні законні засоби для виконання арбітражного рішення щодо російських активів. Крім того, ми уважно фіксуємо всі збитки, завдані банку після 2022 року, які стануть основою для подальших позовів проти країни-агресора", - прокоментував Арсен Мілютін, заступник голови правління Ощадбанку.
Читайте також
- Зеленський відповів на заяву Трампа про Крим
- Виплати від ООН: пенсіонерам продовжили, ВПО скоротили допомогу
- Віткофф завершив переговори з Путіним, а Трамп допустив зустріч із Зеленським у Римі
- "Це пріоритет": Зеленський повторив основну вимогу до Росії
- Демографія після війни: МВФ спрогнозував майбутнє України
- Квітневі пенсії прийшли: ПФУ розкрив важливі показники