Переговори Росії та США в Ер-Ріяді. Громадські організації України виступили із заявою.


Українське суспільство осудило переговори делегацій Росії та США щодо України, які відбулися в Саудівській Аравії. Згідно з Інститутом масової інформації, будь-які домовленості, укладені без присутності України, суперечать принципам міжнародного права та самовизначення народу. Такий підхід несе загрози для безпеки і створює ризики для держав, що їх підтримують.
Ця ситуація нагадує про фатальну помилку Мюнхенської змови 1938 року, яка привела до початку війни. Росія, ведучи війну проти України, порушує міжнародне право та здійснює воєнні злочини, а також злочини проти людяності і можливо геноцид.
Таке проведення переговорів з країною, чиє керівництво підозрюється в міжнародних злочинах, підриває систему міжнародного правопорядку. Зупинка вогню без вирішення питань про відповідальність та гарантії безпеки є небезпечною. Регулювання конфлікту без залучення міжнародного правосуддя закріпить безкарність і призведе до нових злочинів у майбутньому.
Також неприйнятне втручання внутрішніх справ України та проведення виборів в умовах "мирного врегулювання". Вибори в умовах війни загрожують життю виборців та легітимності влади. Держави та міжнародні організації повинні припинити переговори без присутності України та зробити кроки проти винних у міжнародних злочинах, включаючи арешт Володимира Путіна. Також потрібна підтримка України та посилення санкцій проти Росії.
Україна не визнає жодних угод, укладених без її участі. Президент Зеленський підкреслює, що Україна ніколи не підкориться ультиматумам Росії. Крім того, Росія і США домовилися відновити посольства в Москві та Вашингтоні з метою поліпшення можливостей співпраці.
Читайте також
- Виплати від ООН — що хочуть змінити для українців
- Поділ квартири у спільній власності — як не втратити свою частку
- Ставок в оренді — чи можна рибалити без дозволу у 2025
- Погода в Україні сьогодні — де повітря нагріється до +38 °С
- Виплачену пенсію доведеться повернути — кого стосується
- ОСББ чи керуюча компанія — в чому різниця та що обрати