Столиця Японії змінює робочий графік працівників, аби вплинути на народжуваність.


Токіо впроваджує чотириденний робочий тиждень для боротьби з демографічною кризою
Столиця Японії, Токіо, почне впроваджувати чотириденний робочий тиждень з метою вирішення демографічної кризи, з якою країна стикається. Уряд міста дозволить співробітникам працювати лише 4 дні на тиждень, а також встановить політику часткової відпустки для догляду за дитиною. Такі заходи мають допомогти батькам знайти баланс між роботою та доглядом за дітьми. Столиця Японії хоче дати приклад іншим містам і показати, як можна вирішити проблему демографічної кризи.
За останні роки народжуваність в Японії значно знизилася, що стало ще однією серйозною проблемою для країни. У 2024 році рівень народжуваності склав 350 074 новонароджених, що на 5,7% менше, ніж рік раніше. Для підтримки стабільної чисельності населення потрібен рівень народжуваності 2,1, а в Японії цей показник становить 1,2. Якщо не буде вжито заходів, до 2720 року в країні залишиться лише одна дитина молодша 14 років.
Проблема демографічної кризи існує не лише в Японії, але і в інших країнах світу. За даними New Yorker, до 2100 року 97% країн матимуть рівень народжуваності, нижчий за рівень заміщення. Тим не менш, Токіо стає першим містом, що впроваджує ініціативи з метою вирішення цієї проблеми.
Наразі інші країни також експериментують з чотириденним робочим тижнем для досягнення балансу між роботою та особистим життям. Відповідні зміни можуть позитивно вплинути на демографічну ситуацію і ставити під сумнів майбутність роботи та приватного життя.
Читайте також
- Право на доплату до пенсії — кому держава гарантує 870 грн
- День святої Ольги 2025 — що не можна робити, щоб уникнути нещасть
- Пастки для пенсіонерів — що категорично не можна робити у 2025
- Пільги учасникам війни — що відомо про догляд за ветеранами
- Баби більше не народять — в РПЦ РФ назвали росіянок розпусними
- Тест ПДР про розворот та лівий поворот — хто кому поступиться